ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12678136
*
nr 1267 8136
Spegel
59x48 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 19:21:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 11:42:57
1
100 kr
4/8 22:36:29
2
150 kr
4/8 23:51:52
1
200 kr
5/8 18:12:32
3
250 kr
5/8 18:39:15
1
300 kr
5/8 19:11:50
4
350 kr
5/8 19:13:52
1
400 kr
5/8 19:14:25
4
450 kr
5/8 19:16:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 1267 8136
Spegel
59x48 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 11:42:57 | 1 | 100 kr |
4/8 22:36:29 | 2 | 150 kr |
4/8 23:51:52 | 1 | 200 kr |
5/8 18:12:32 | 3 | 250 kr |
5/8 18:39:15 | 1 | 300 kr |
5/8 19:11:50 | 4 | 350 kr |
5/8 19:13:52 | 1 | 400 kr |
5/8 19:14:25 | 4 | 450 kr |
5/8 19:16:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23